Екологічні проблеми

Екологічні проблеми

Екологічні проблеми поєднують в собі всі інші глобальні проблеми. Вони проявляються в загостренні взаємин в системі «суспільство-природа». Освоюючи Землю, людство настільки підірвало її «здоров’я», що виник екологічна криза – ситуація, при якій людство саме себе поставило на межу виживання.

Найгірший сценарій розвитку цих взаємин може розігратися в тому випадку, якщо не буде вирішена проблема світу і роззброєння. Навіть територіально обмежені конфлікти (В’єтнам, Кувейт, Кавказький регіон, Афганістан, колишня Югославія) призводять до непоправних екологічних наслідків. Виникли такі поняття, як «екологічне зброю» і «екологічні біженці».

Демографічні проблеми значно погіршили екологічну ситуацію в багатьох регіонах світу (Африка, Азія, Південна Америка). Стрімке зростання чисельності населення збільшило навантаження на природне середовище, призвело до знищення лісів, опустелення, забруднення повітря, води і ґрунту.

Продовольча проблема людства

Особливу тривогу викликає нестача продуктів харчування. Сьогодні окремі регіони планети виявилися в зоні голоду. В даний час на Землі голодує або відчуває брак продовольства близько 1,5 млрд осіб. Третина людства харчується малокалорійними продуктами, в основному рослинного походження. Організм таких людей знаходиться в стані білкового голодування.

Вирішення продовольчої проблеми

Одним з головних напрямків вирішення продовольчої проблеми в окремій країні є підвищення продуктивності власних сільськогосподарських угідь. У 60-70-х роках XX ст. в сільському господарстві світу сталася так звана зелена революція. Сенс її полягав в активному впровадженні високоврожайних сортів насамперед пшениці, кукурудзи, рису і використанні мінеральних добрив.

В результаті, наприклад в Індії, вже за кілька років урожай пшениці збільшився вдвічі. Китай, що володіє всього 7% світової площі земель, придатних для сільського господарства, зараз сучасний Китай здатний прогодувати 22% населення світу. Для того щоб відвести загрозу глобального голоду, розвинені держави змушені зараз надавати бідним країнам допомогу.

Глобальні проблеми – це явища, що охоплюють світ в цілому, що загрожують існуванню людства і вимагають для їх усунення застосування спільних зусиль. До глобальних проблем людства відносяться: проблема світу і роззброєння, демографічна, продовольча, енергетично-сировинна, освоєння Світового океану і космосу. Екологічна проблема є наслідком всіх інших глобальних проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.