Економіко-географічна характеристика Японії (2)

Економіко-географічна характеристика Японії

Нижче наведена економіко-географічна характеристика Японії, у якій основну увагу спрямовано на клімат, флору та фауну, етнічний склад населення, економіку, історію та культуру Японії.Нижче наведена економіко-географічна характеристика Японії, у якій основну увагу спрямовано на клімат, флору та фауну, етнічний склад населення, економіку, історію та культуру Японії. Першу частину характеристики, де основну увагу звернено на населення, природу та ресурси, корисні копалини та ресурси, промисловість, сільське господарство, економіко-географічне положення експорт та імпорт Японії Ви можете побачити – тут

Клімат Японії

Клімат в країні субтропічний мусонний, на північ переходить в помірний. Річна кількість опадів – 1000 до 3000 мм. Середні зимові температури варіюються від -5 С на Хоккайдо до +16 С на архіпелазі Рюкю, літні – від + 22 С до +28 С відповідно.

Карта клімату Японії

Японія розташовується в сейсмонебезпечній зоні, з частими виверженнями вулканів і землетрусами, які часто призводять до виникнення цунамі.

Флора і фауна Японії

Близько 1/3 території Японії покривають ліси, як хвойні, так і субтропічні вічнозелені. Флора характеризується видовою різноманітністю. Включає в себе 2750 видів, в тому числі 168 деревних порід.

Етнічний склад населення

З кінця XII століття і аж до 1867 року на островах Японії існувала феодальна держава, якою правили сегуни. Після буржуазної революції 1867-1868 рр. влада прийшла до буржуазно-поміщицької блоку. Конституція 1889 року оформила в державі конституційно-монархічний лад. За етнічним складом населення японія дуже близька до Німеччини.

Етнічний склад населення однорідний: 99% жителів країни – японці, інші національності – китайці, корейці, американці і ін.- дуже нечисленні. Офіційною мовою є японська, широке поширення має і англійська. За віросповіданням місцеві жителі діляться на буддистів і синтоїстів.

Економіка Японії

Японія – високорозвинена індустріальна держава. У промисловій сфері помітна перевага високотехнологічних і наукомістких галузей – електронної, електротехнічної, машинобудівної, хімічної. Країна – світовий лідер по виробництву продукції суднобудування, випуску електронної техніки, займає 2-е місце по випуску легкових і вантажних автомобілів, 3-е місце – з виробництва пластмас, цементу, синтетичних волокон, нафтопереробці.

Основна частина продукції цих галузей експортується, причому головним чином в високорозвинені держави. Великого землеволодіння в Японії немає, селяни трудяться, як правило на невеликих ділянках власної землі, що не перевищують 1-2 га. Велика частина продукції припадає на рослинництво. В основному вирощується рис, розвинені також овочівництво і плодівництво.

На невеликих фермах тримаються свині, свійська птиця, велика рогата худоба. Заняттям жителів прибережних районів є рибальство та добування морепродуктів. Країна займає восьму сходинку в світовому рейтингу за рівнем життя населення.

Історія Японії

В кінці XIX ст. Японія вела війну з Китаєм, метою якої було приєднання частини його земель до своїх володінь. На початку XX ст. за підсумками російсько-японської війни був встановлений протекторат над Кореєю, в 1931 р пішла окупація Маньчжурії, в 1937 р – початку війну за захоплення всієї території Китаю, нерідко здійснювала вилазки на прикордонні райони Радянського союзу.

Під час Другої світової війни Японія була союзником фашистських Німеччини та Італії і окупувала безліч територій (Філіппінські о-ви, Східний Тимор та ін.). У 1945 році міста Хіросіма і Нагасакі піддалися атомному бомбардуванню військово-повітряними силами США. На сьогоднішній день Японія – потужна індустріальна держава.

Культура Японії

Різниця у часі між Києвом та Токіо складає +6 годин. Чайові в Японії не дають, так як це може бути сприйнято як образа.

Символ країни – дерев’яні «священні ворота», що є входом в святилище Іцукусіма на острові Міядзіма. Сам монастир, один з найбільш шанованих в державі, розташований на палях у воді.

До визначних пам’яток Японії відноситься і міст Сето Охасі, який з’єднує острови Хонсю і Сікоку, з довжиною головного прольоту – 1991 метр. Міст був зведений порівняно недавно – в 1988 році, але вже встиг завоювати світову популярність.

За припущеннями істориків, храмова скарбниця Тодайдзи, що в місті Нара – найдавніший музей світу. Її вік становить понад одинадцять століть. Місто Кіото широко відомий своїми архітектурними пам’ятками, кращий зразок яких – «Золотий павільйон» Кінкакудзі, зведений у 1397 році. Дах споруди покривають найтонші золоті пластини. Неподалік від павільйону знаходиться унікальний «сад піску».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.