Географічне положення Росії

Географічне положення Росії

Географічне положення Росії – Росія – найбільша країна світу за площею населення. Площа Росії 17 млн км2. Росія знаходиться на материку Євразія, займає його північно-східну частину. З півночі країна омивається Північним Льодовитим океаном, зі сходу – Тихим. Із заходу Росія має вихід до морів Атлантичного океану Азовського, Чорного, Балтійського.

Головні особливості географічного положення Росії обумовлені її величезною територією. Велика протяжність з півночі на південь забезпечує широкий розкид кліматичних та природних умов. Росія знаходиться в 4 кліматичних поясах арктичному, субарктичному, помірному (помірно-континентальний, континентальний, різко континентальний, мусонний) і субтропічному.

Також на території Росії знаходяться наступні природні зони арктичні напівпустелі і пустелі, тундра і лісотундра, тайга, змішані і широколисті ліси, лісостепу і степу, твердолистяні вічнозелені ліси і чагарники, області висотної поясності. У зв’язку з цим при вивченні географії нашої країни прийнято виділяти кілька районів, які приблизно відповідають федеральним округам. Рельєф Росії дуже різноманітний, що також зумовлено її величезною територією і особливостями тектонічної будови.

Велику частину країни займають рівнини:

  • Східно-Європейська,
  • Західно-Сибірська,
  • Середньосибірське плоскогір’я.

Гори розташовані в основному уздовж південного і східного кордонів країни. Кавказькі гори розташовані між Каспійським і Чорним морями, уздовж південного кордону простягнулися хребти Алтаю, Саян, Становий хребет. Уздовж східного узбережжя знаходяться хребти Черського, Верхоянський, Сіхоте-Алінь.

Крім матеріалів про Географічне положення Росії Ви можете знайти матеріали про Підземні води Росії, Болота Росії та Річки Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.