Географія Криму

Географія Криму

Рослинний покрив Криму різноманітний, флора його багата. На півострові росте близько 2300 видів рослин. Крим багатий мінеральними водами. В даний час відомо більше 100 мінеральних джерел різноманітного хімічного складу – сірководневі, вуглекислі, хлоридно-натрієві, гідрокарбонатно-хлоридні.

Термальні джерела Криму

Є в Криму і термальні (теплі і гарячі) джерела. Для бальнеологічного лікування використовуються води Куйбишевського джерела (Аджи-Су) і свердловин в районі Євпаторії. Особливо популярні Кримський нарзан (Феодосія), Айвазовська (Старий Крим), Кримська мінеральна (Саки) і Ялтинська (Ялта), що застосовуються при захворюваннях органів травлення.

Кримські курорти здавна славляться цілющими грязями і ропою солоних озер. Вже понад століття успішно лікують хворих на сакському селевому курорті, справедливо званому колискою вітчизняного грязелікування. Широко відома також лікувальна грязь Мойнакського солоного озера в Євпаторії.

Клімат Криму

Кліматичні умови в різних частинах Криму неоднакові. Це пояснюється впливом двох основних чинників: гір і морів, що його омивають. Гори служать бар’єром, що затримують протікаюче сюди холодне континентальне і арктичне повітря, а море, будучи потужним регулятором тепла, пом’якшує клімат прибережної смуги.

Клімат гірського Криму

У гірському Криму особливий клімат: кількість випадних тут опадів зростає, а температури знижуються зі збільшенням висоти місцевості над рівнем моря.

  • Клімат нижнього поясу (до висоти 400-500 м) теплий.
  • Клімат середнього поясу (до висоти 650-700 м) недостатньо вологий.
  • Клімат верхнього поясу (вище 650-700 м) помірно теплий, вологий, а ще вище – на нагірьях – прохолодний, вологий.

Рівнинний Крим має жаркий, посушливий клімат: в західній частині – посушливий з жарким літом, в північній частині – дуже посушливий з помірно жарким літом, а в центральній і східній частинах – посушливий з жарким літом.

Середньорічна кількість опадів – 350-400 мм. По ряду основних кліматичних показників Крим близький до середземноморським курортам Північної Італії і Південної Франції. Так, за тривалістю сонячного сяйва (від 2200 до 2500 годин на рік) він не поступається Ніцці (2300 годин).

Найбільш сприятливий для відпочинку і лікування літньо-осінній період, коли переважають сухі і теплі погоди зі стійким атмосферним тиском. У цей період можна користуватися повітряними і сонячними ваннами і взагалі цілодобово перебувати на повітрі, включаючи і сон біля моря. Окремі дні з жаркою погодою люди переносять легко завдяки невисокій відносній вологості повітря (55-65%).

Крім того, прибережні морські бризи приносять приємну прохолоду вдень і тепло вночі. Кількість днів з похмурої погодою (туманом, дощем, грозою, сильним вітром) в Криму невелика. У зимово-весняний період більше похмурих і прохолодних погод, але вони нетривалі і швидко змінюються ясними, сонячними.

Навіть в цей час сонячні промені містять велику дозу ультрафіолетової радіації, достатню, щоб викликати загар. Загальне підвищення температури води біля берегів Криму починається в березні – квітні, в Севастополі і Керчі – з середини травня температура води утримується в межах 23-25.

Особливою популярністю у туристів користуються переважно Південний берег і гірський Крим. А тим часом і на заході, і на сході, і на півночі півострова є багато цікавих пам’яток історії та культури, визначних місць, мальовничих і затишних куточків.

Річки Криму

Річки Криму порівняно невеликі. Одні з них беруть початок на північному, інші на південному схилі Головної гряди. Рівнинний Крим бідний поверхневими текучими водами. Тільки в південній його частині, прилеглій до гір, течуть зазвичай пересихаючі влітку річки:

  • Індол,
  • Східний Булганак,
  • Салгир з притоками,
  • Альма,
  • Кача,
  • Бельбек,
  • Чорна.

В ярах, балках і сухорічь рівнинного Криму вода з’являється тільки під час танення снігів і після злив.

Грунтові та підземні води Криму

Грунтові води рівнинного Криму значно мінералізовані, і запаси їх невеликі. Підземні води залягають на значній глибині. Їх добувають шляхом буріння артезіанських свердловин. Тому для рівнинного Криму виключно важливе значення має Північно-Кримський канал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.