Характеристика Андорри

Характеристика Андорри

Андорра – держава на південному заході Європи, розташована між Францією та Іспанією Територія країни складає – 465 квадратних кілометри Населення – 28 тисяч осіб (1978 р.). Також рекомендуємо ознайомитися із матеріалами про географію Ізраїлю та географію та клімат Ізраїлю.

На території Андорри постійно проживають 26 тисяч іноземців, більшість – це іспанці Столиця Андорри – Андорра-ла-Велья (близько 2,5 тисячі жителів). Державна мова – каталонська, рівними правами користуються французька та іспанська.

Андорра та релігія

Більшість віруючих – католики. Роком заснування Андорри вважається 819 рік, коли пастуші громади, що населяли її отримали самоврядування. У 1278 році і в 1288 році після примирення Урхельского єпископа (Іспанія) і графа де Фуа (Франція) був підписаний акт про поділ ( «акт-пареаж»), який встановив над Андоррою сюзеренітет Франції та єпископа іспанського міста Сео-де-Урхель.

У 1866 році була прийнята конституція Андорри. Офіційно Андорра – князівство, фактично – республіка Спільно президент Франції і єпископ Урхельскій – співправителі Андорри.

Законодавчий орган – обирається населенням. Генеральна рада, що складається з 24 членів. Його акти вступають в силу лише після ратифікації їх главою держави. Виконавча влада належить та призначається Генеральною радою першому і другому синдики, а також двом делегатам, які представляють президента Франції і єпископа Урхельского.

У 1975-76 рр. в Андоррі виникли політичні партії – «Демократія і прогрес» (на часткових виборах 1976 році Генеральна рада отримала 6 місць з 12) – виступає за ліквідацію феодальних пережитків, свободу слова та асоціацій, проти дискримінації, Партія більшості князівства – консервативна; Партія поміркованих.

Економіка Андорри

Основне джерело доходів населення – обслуговування іноземних туристів (до 4 млн щорічно) і продаж їм товарів, що ввозяться в Андорру безмитно (споживчих товарів).

Наявні невеликі підприємства харчової та тютюнової промисловості, виробляються сувеніри – дерев’яні та металеві ремісничі вироби (в основному на експорт).

Господарство Андорри

Населення гірських сіл займається скотарством (25 тисяч Овець, 3 тисячі Кіз) і землеробством. Своєї грошової одиниці країна не має, в обігу – французький франк і іспанська песета.

Андорра платить символічну грошову данину Франції (960 фр.) І єпископу Урхельскій (460 песет). На території Андорри розташовані великі комерційні радіостанції «Радіо Андорри» і «Радіо Сюд», що належать французькому приватному капіталу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.