Характеристика Німеччини

Характеристика Німеччини

У даному записі, Характеристика Німеччини, ми розглянемо географічне положення Німеччини, природні умови та ресурси, звернемо увагу на населення та господарство ФРН. В плані загального розвитку Німеччина дуже близька до Японії. Обидві ці країни дуже розвинуті та займають лідируючі позиці у більшості рейтингів країн.

Географічне положення Німеччини

Країна має вигідне географічне положення. Німеччина знаходиться в центрі Європи на перехресті міжнародних шляхів сполучення. Межує з багатьма розвиненими країнами. Має вихід до Північного і Балтійського морів.

Територія країни переважно рівнинна, підвищується на південь, де розташовані Альпи. Німеччина має в своєму розпорядженні деякими видами палива і сировини, необхідними для розвитку промисловості. Тому змушена імпортувати нафту, газ, залізну руду та інші корисні копалини.

Природні умови та ресурси

Клімат і ґрунти рівнинної частини країни в цілому сприятливі для ведення сільськогосподарського виробництва. У гірських областях, де тепла менше і грунти менш родючі, переважають ліси і пасовища. Більше 50% території ФРН покрито хвойними і змішаними лісами, які в значній мірі окультурені. Разом з тим великі площі зайняті пустками.

Населення Німеччини

Німеччина – однонаціональна держава. Більше 90% населення складають німці. Ситуація дуже близька до Японської, де населення 99% – японці. В останні роки значно збільшилася кількість іммігрантів. Це здебільшого турки, італійці, євреї, греки, хорвати. ФРН має негативний показник природного приросту населення, тому в країні всіляко заохочується народжуваність.

Середня щільність населення німеччини висока і становить понад 300 осіб на 1 км². Найбільш щільно заселені південні землі країни і долина Рейну, де є мінеральна сировина, а природні умови сприятливі для життя. ФРН відрізняється високим рівнем урбанізації. У містах проживає 4/5 всього населення. Багато міст злилися в агломерації. Разом з тим багато середніх і малих міст.

Господарство Німеччини

ФРН – високорозвинена країна, в господарстві якої провідне місце займає промисловість. Паливно-енергетичне господарство країни, раніше спирався на місцеве вугілля, переорієнтувалося на привізну нафту. ФРН називають «країною хімії».

Хімічна промисловість німеччини займає тут друге місце після машинобудування, а хімічне виробництво виключно різноманітно. Цьому сприяють кваліфіковані трудові ресурси, традиційно високий рівень хімічної науки.

Серед розвинених галузей легкої промисловості виділяються текстильна і шкіряно-взуттєва, наприклад всесвітньо відомий концерн «Адідас». Славиться країна своєю поліграфією, виробництвом скла та порцеляни, іграшок, музичних інструментів, спорттоварів. Добре відома і продукція харчової промисловості, висока якість німецьких продуктів харчування.

Сільське господарство Німеччини

У сільському господарстві головною галуззю є високоінтенсивне тваринництво молочно-м’ясного напряму. Розвинене свинарство. Велика частина посівних площ зайнята під кормовими культурами. Серед продовольчих культур провідними є зернові (пшениця), цукровий буряк і картопля. У ФРН вирощують також хміль, ячмінь – сировина для пивоваріння. Ця галузь розвивається в країні з давніх часів і не випадково німці – найбільші в світі споживачі пива в розрахунку на душу населення.

Транспорт та міжнародні зв’язки німеччини

У ФРН розвинені всі види транспорту. Серед них провідну ланку займають перевезення пасажирів і вантажів, що належить автотранспорту. За щільністю залізничної мережі особливо виділяється східна частина країни. Основу річкового транспорту становить Рейн і численні канали країни. Разом з сухопутними видами транспорту річковий утворює єдину багатоцентрових систему країни.

ФРН підтримує зовнішньоекономічні зв’язки майже з усіма країнами. Але найбільші обсяги торгівлі у неї з країнами Західної Європи та США. Експорт ФРН складається переважно з готових промислових виробів, імпорт – з різноманітної сировини.

У своїй структурі країна має багато спільного із Польщею через близьке територіальне сусідство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.