Керченська протока: характеристика

Протока сполучає Чорне і Азовське моря, розташована між Керченським півостровом і півостровом Тамань, тобто фактично між Кримом і Кавказом. Довжина протоки становить 41 кілометр, ширина – від 4 до 15 кілометрів в залежності від місця.

У давнину цю протоку називали Боспор Кіммерійський на відміну від Боспора Фракійського, сучасної протоки Босфор. Грецьке слово Боспор означає «бичачий брід», а кіммерійцями називали плем’я кочівників, що проживало в Північному Причорномор’ї. Після того як вони були витіснені звідти скіфами, частина з них переселилася на південний берег Чорного моря, частина влаштувалася в Криму.

Значна частина кіммерійців зосередилася на сучасному Керченському півострові, тому Керченську протоку називали Босфором Кіммерійським. Сучасна назва з’явилася в XIX столітті і була дана по місту-порту Керч, розташованому на західному узбережжі протоки.

Береги Керченської протоки на окремих ділянках заболочені, на інших – обривисті і скелясті. Тут відбувається стік вод Азовського моря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.