Клімат рівненської області

Клімат рівненської області

Клімат рівненської області помірно-континентальний, з м’якою зимою. Характерні часткові відлиги із теплим та вологим літом. Бувають тривалі бездощові періоди, зливи, заморозки на поверхні грунту (іноді до середини червня).

Ландшафти рівненської області

Північна частина області знаходиться в межах Поліської низовини, що представляє собою плоско-хвилясту рівнину з широкими терасують долинами річок. Менша за площею південна частина області знаходиться на Волинській височині і тут підвищена хвиляста рівнина, розчленована густою мережею річкових долин. За північного краю височини проходить межа двох основних ландшафтних зон України – зони змішаних, хвойно-широколистяних лісів і лісостепу. Близько третини території області вкрито лісами.

Корисні копалини рівненської області

В області розвідано 615 родовищ корисних копалин, але розробляється менше половини з них. Серед корисних копалин виділяється торф, по запасам якого область займає 1-е місце в Україні, добувають польовий шпат (близько третини загальнодержавного), крейда, каолінові глини, а також різноманітний облицювальний камінь (базальт, діорит, габро, діорит), цементна сировина і мінеральні води, також виявлені поклади фосфатів, самородної міді. На формування такої кількості корисних копалин істотний вплив має геологія рівненської області, про особливості якої ми вже писали.

На Рівненщині експлуатується найбільше в Україні родовище бурштину, область є монополістом базальтового природної сировини в Європі. На її території знаходяться 7 розвіданих родовищ базальтів, які за своїми фізико-хімічними властивостями придатні для виробництва тонких і супертонких волокон і мінеральної вати, з яких виготовляються звукопоглинальні і теплозвукоізоляційні вироби, що мають широке застосування в житловому будівництві, літако-, вагонно- і суднобудуванні.

Водні ресурси рівненщини

На території Рівненської області розташована 171 річка довжиною більше 10 км. Більшість із них належать до басейну Дніпра. Головна водна артерія області – Горинь, що є притокою Прип’яті, з великих річок – Случ, Стир з численними притоками. В межах області понад 500 природних озер, з яких найвідоміші Нобель і Біле, 31 водосховище і більше 300 ставків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.