Міське життя Ізраїлю

Міське життя Ізраїлю

Бурхливе зростання населення, сталий розвиток промисловості та сільського господарства все це зробило свій вплив на навколишнє середовище та міське життя Ізраїлю. Особливо це торкнулося прибережної зони, де проживає більше половини населення країни і зосереджена практично вся її промисловість. Також Ми окремо маємо інформацію про Географію Ізраїлю та Географію та клімат Ізраїлю.

З метою боротьби з забрудненням берегових ліній Середземного і Червоного морів в Ізраїлі прийнята спеціальна багатостороння програма. Вона передбачає регулярні перевірки, прийняття законів і забезпечення їх дотримання, очищення берегів і міжнародне співробітництво, головним чином в рамках плану дій з порятунку Середземномор’я.

На тлі дефіциту водних ресурсів та інтенсивного розвитку країни все більшу важливість набуває проблема погіршення якості води. До основних причин забруднення грунтових вод можна віднести активне використання хімічних добрив і пестицидів, вторгнення морської води, а також побутові та промислові стічні води.

До одного з головних напрямків боротьби з цим явищем можна віднести обробку стічних вод, покликану запобігти його вплив на навколишнє середовище і захистити здоров’я людей, а також створити додаткове джерело води для зрошення сільськогосподарських культур. Нещодавно був затверджений план управління водними ресурсами, що включає опріснення морської і жорсткої води, поліпшення обробки стічних вод для повторного використання, ефективне виробництво і зберігання води. Прийнята програма відновлення забруднених струмків і річок і їх перетворення в екологічні ресурси прісної води і місця для відпочинку.

Якість питної води знаходиться під жорстким контролем. Серед факторів, що впливають на якість повітря, слід згадати вироблення електроенергії, транспортні перевезення та промисловість – в останні роки спостерігався їх бурхливе зростання. Використання малосернистого палива для виробництва енергії дозволило різко зменшити концентрацію двоокису сірки, але збільшення транспортних перевезень призвело до суттєвого підвищення викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Бензин, який не містить свинцю, каталітичні перетворювачі і дизельне паливо з низьким вмістом сірки допомагають якось вирішити цю проблему.

Загальнодержавна система контролю дозволяє отримувати поточну інформацію про якість повітря в усіх куточках країни. Ізраїль також намагається дотримуватися міжнародних резолюції щодо виснаження озонового шару і кліматичних змін. Бурхливе зростання населення, підвищення рівня життя і споживання призвели до різкого збільшення кількості твердих відходів (близько 4% -5% в рік). В останні роки було закрито більшість незаконних сміттєзвалищ в країні – на їх місце прийшли екологічно чисті місця для поховання відходів.

Докладаються зусилля в рамках інтегрованого управління твердими відходами, що включає зменшення обсягів, переробку, відновлення і спалювання. Нещодавно був прийнятий ряд постанов щодо повторної обробки, покликаних прискорити перехід до безвідходних і низьковідїлжними технологіям. Управління небезпечними речовинами на всіх етапах їх “життя” грунтується на ліцензування, прийняття законів і контроль за всіма аспектами їх виробництва, використання, утилізації та обробки. Дотримання законодавства, реалізація національного надзвичайного плану всебічного екстреного реагування на будь-які аварії, відновлення і модернізація державних сховищ небезпечних відходів – все це покликане звести до мінімуму їх потенційний ризик для здоров’я і навколишнього середовища.

Однією з найважливіших завдань поряд з просвітницькою діяльністю, спрямованою на захист навколишнього середовища на всіх рівнях – від дитячого садка до університету, є дотримання природоохоронного законодавства. Роль населення у виконанні цього законодавства полягає в дотриманні чистоти в садах, лісах і парках, захисту тварин і повідомленні про будь-які порушення.

В рамках охорони природи все більше і більше використовуються економічні важелі – від фінансового заохочення підприємств, які вкладають кошти в боротьбу із забрудненням, до справляння податків і штрафів з порушників. Відповідно до принципів сталого розвитку вживаються заходи для збереження ресурсів та запобігання забрудненню навколишнього середовища в усіх галузях економіки країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.