Походження назви Європа

Походження назви Європа

У наш час територія під назвою ЄВРОПА відома своїм високим рівнем розвитку, рівнем життя населення і вона з кожним роком-десятиліттям дедалі збільшується. Під загальною назвою криється велика кількість народів та етносів, кожен із своєю культурою, мовою та традиціями, тому слід звернути увагу на походження назви Європа.

Фінікійці назвали Європу

Фінікійський острів з такою назвою став одним з найдавніших центрів європейської цивілізації. Імовірно, він був тою самою ділянкою суші, з якої почалося відкриття території, згодом визнаної частиною світу, Європою. У II тисячолітті до н. е. фінікійці заснували на острові Європа свою колонію. Звідси почалися їх плавання, в тому числі і на Балканський півострів.

Європу назвав Зевс

Азіати називали його Ереба – Землею мороку, Країною сонця, що заходить, Заходом. По-грецьки Ереба звучав як Європа. Пізніше ця назва перейшла на територію всієї частини світу, яку ми звикли називати Європою. Про походження цієї назви розповідається і в античній міфології. Відповідно до відомого переказами, грізний громовержець Зевс, верховний олімпійський бог, загорівся пристрастю до прекрасної дочки фінікійського царя, яку звали Європою.

Європейська карта

Карта Європи

Перетворившись на бика, Зевс домігся того, щоб гуляла на морському березі царівна приголубила його, а потім сіла до нього на спину. Тоді Зевс в образі бика кинувся в море і незабаром приплив зі своєю коханою до острова Крит. Тут він, прийнявши свій божественний вигляд, зізнався Європі в любові. На честь прекрасної Європи ціла частина світу отримала свою назву.

Супутник Європа

Назва Європа носить і супутник Юпітера, який був відкритий Галілео Галілеєм у 1610 році. Супутник знаходиться на відстані 671 тисячі кілометрів від Юпітера. Його діаметр дорівнює 3140 кілометрам. У Європи є власна атмосфера. Період її обертання навколо Юпітера становить 3 доби 13 годин 18 хвилин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.