Що таке Атлантида? Де вона знаходиться?

Атлантида

За свідченням, Атлантида – це величезний острів, що знаходився в Атлантичному океані на захід від Гібралтару. Як пише Платон, що довідався про загиблу цивілізацію з найдавніших джерел, острів розколовся і опустився на дно океану через сильний землетрус. Цю катастрофу передбачили самі атланти, жителі острівної країни. Знаючи майбутнє свого острова, вони встигли переселитися.

Атлантидою керував Атлас (або Атлант). Її вважають символом ідеальної держави, надрозвиненою цивілізацією. Знання атлантів зберігали і передавали жерці. Деякі фахівці дотримуються версії, що Єгипет був колонією, де рятувалися атланти, які і побудували єгипетські піраміди. У цю епоху виникли всі сім людських рас. В Атлантиді панував культ Сонця. Острів був родючим, багатим мінералами та різноманітною фауною.

В оповіданні Платона про Атлантиду міститься інформація, що отримана ним від свого діда Солона. За розвитком Атлантида була першою серед сусідніх держав. Атланти працювали (не до знемоги) і завжди отримували великий урожай (навіть збирали по два врожаї на рік).

Карта Атлантиди

За 9 тисяч років до нашої ери, при зіткненні греків і атлантів стався землетрус, а потім потоп. Грецьких воїнів поглинула земля, а Атлантида пішла під воду. Геродот писав: «У солоного озера знаходиться гора Атлас. Вузька і висока настільки, що її вершина цілий рік оповита хмарами. Від неї отримали назву і місцеві жителі, яких називають атлантами ». Феопомп, сучасник Платона, повідомляв про гігантську державу-острів. Згадується Атлантида і у різних авторів, хоча точного її розташування ніхто не вказав.

Суперечки про причини загибелі Атлантиди і про те, чи була вона взагалі, тривають і в наш час. Пошуки Атлантиди почалися в XIX столітті. Сьогодні припускають, що її залишками можуть бути Багами, Куба, Крит, гирло Гібралтару, узбережжі Іспанії і Ірландії. Або Атлантида могла перебувати на місці Азорських островів, островів Санторін, Крит, Вознесіння.

За сім років до першої кругосвітньої подорожі П. Рейс склав карту на основі матеріалів епохи Олександра Македонського – на ній значилася Атлантида. На дні Атлантичного океану, в районі Бермудського трикутника, в 1992 році американські океанографи виявили піраміду, яка набагато більше піраміди Хеопса. Стіни споруди – гладкі і зовсім не зарослі водоростями.

Так що таке Атлантида? Де вона знаходиться? Суперечки не вщухають і у наш час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.