Туреччина. Географія, опис і характеристика

Характеристика Турції

Державний прапор Туреччини

Турція – це країна колоритна і багатонаціональна, яка має єдине віросповідання 95% населення держави дозволило зберегти культурні традиції і звичаї. Унікальні природні ресурси дозволяють їй розвивати торгову і туристичну галузі.

Багатий рослинний та тваринний світ лише додають цікавості туристам, які мільйонами кожного року відвідують Туреччину. Так чим може похвалитись Туреччина та її народ? Поглянемо далі!

Географічні особливості

Туреччина – унікальна країна з точки зору свого розташування. Знаходиться вона відразу в двох частинах світу: Азії і Європі. Найчастіше відноситься до азіатського регіону, а саме, до країн Близького Сходу.

Сусідами Туреччини є:

 • Болгарія, в північній частині;
 • Греція, в західній;
 • Грузія, Вірменія, Азербайджан і Іран, в східній;
 • Ірак і Сирія, в південній.

Загальна площа країни становить 780 580 км квадратних. Населення держави перевищує 7,5 мільйонів осіб. Етнічний склад різноманітний. Турки становлять не більше 75%, решта населення представлено караїмами, кримськими татарами, арабами і т. д. Велика частина населення сповідує іслам.

Гори Турції

Гори Турції

Гори Туреччини

За рельєфом Туреччина відноситься до гірських країнам. На території її знаходиться кілька гірських гряд, є вулкани, в тому числі, і активний Ерджієс, висотою 3916 м.

Найбільші гірські системи – це:

 • Понтійські гори;
 • гори Тавр складаються з Західного, Східного і Центрального Тавра;
 • Анатолійське плоскогір’я.

В горах є гострі піки, плато і навіть льодовики. Місцезнаходження останніх – це гірські вершини, висота яких перевищує 4 000 м над рівнем моря. На території Туреччини перебуває відомий вулкан Великий Арарат. Належить він до Вірменського нагір’я.

Ріки, моря та озера

Річок в країні налічується близько двох десятків. Протяжність Євфрату, Тигру, Кури, Кизил-Ірмаку і річки Аракс перевищує позначку в 1 000 км. Решта річок набагато менше за довжиною. З огляду на гірський рельєф вони не придатні для судноплавства. В їх руслі є безліч порогів. Нерідко вони пересихають і сильно міліють.

Річки, що беруть води з опадів, як правило, розташовані в західній частині країни. Повноводними вони стають в кінці зими і навесні. У східній частині країни розташовані річки, що залежать від льодовиків. Повінь в їх руслах можливо в літній період, коли йде активне танення замерзлих вод.

На території країни є кілька великих озер. Це Туз і Ван. Вони відносяться до безстічних водойм.

Береги Туреччини омиваються відразу чотирма морями:

 • Чорним з півночі;
 • Середземним з півдня;
 • Егейським із заходу;
 • Мармуровим з північного заходу.

Всі ці моря належать до басейну Атлантичного океану. Мармурове море є внутрішнім морем Туреччини.

Вихід до моря і кліматичні умови сприятливо позначаються на економіці країни, дозволяючи розвивати торговельні відносини і туристичну галузь. Важливі для країни територіальні води і з точки зору політичного контролю і військових стратегій.

Рослинний і тваринний світ

Територія Туреччини розташовується відразу в декількох природно-кліматичних зонах, обумовлюючи велика різноманітність рослинних і тваринних видів. На території держави можна зустріти листяні ліси, хвойні, плантації чаю, фруктові дерева, балку, фісташку, виноград і плодові дерева.

Перелік видів тварин:

 • ведмеді,
 • дикі кози,
 • дикі кабани,
 • вовки,
 • лисиці,
 • борсуки та благородний олень.

Безконтрольне полювання протягом тривалого часу суттєво зменшило чисельність популяцій, і деякі представники фауни виявилися під загрозою повного зникнення. Захисною мірою стало створення на території країни національних парків і заповідників.

Клімат Туреччини

Континентальний клімат панує на більшій частині території країни, що обумовлено наявністю гірських вершин. Літо в Туреччині спекотне, з малою кількістю опадів. Зима холодна і сніжна.

На узбережжі Середземного і Егейського моря клімат середземноморський. Зима тут характеризується особливою м’якістю, опадів у вигляді снігу практично не випадає. Тропічний пустельний клімат характерний для південного сходу держави. Вологість повітря тут низька.

З боку Чорноморського узбережжя погода відрізняється більшою суворістю і різницею температур, через істотне зниження показників тепла морських вод в зимовий період вода в поблизу узбережжя замерзає.

Промисловість і сільське господарство Турції

Ключову роль в економіці держави виконує легка промисловість. Найрозвиненішою є галузь виробництва готового одягу та текстилю. Ці товари йдуть на експорт. Харчова промисловість полягає в переробці сільськогосподарської продуктів.

Набирає обертів розвиток автопрому. Підприємства даного сектора займаються виробництвом запчастин і комплектуючих для автомобілів.

Незважаючи на залучення іноземного капіталу і впровадження сучасних інновацій, бізнес країни багато в чому залежить від зарубіжних технологій і комплектуючих. У регіоні добре розвинене сільське господарство.

Місцеві ферми займаються вирощуванням:

 • цитрусових,
 • кукурудзи,
 • оливок і т. д.

Невеликі сімейні компанії розводять велику рогату худобу, овець і кіз. Тварин тримають заради молока, м’яса, шкур, а також вовни.

Народи Туреччини

Туреччина є багатонаціональною мусульманською країною. Тут представники різних вікових категорій дотримуються традицій сім’ї і шлюбу, принципів соціальної рівності. За розмахом гостинності та привітності до гостей турки порівнянні з жителями кавказького регіону.

Своїм гостям вони із задоволенням накривають стіл, пропонуючи найкраще, що є в будинку з страв і розваг. Особливістю місцевого населення є невербальний спосіб спілкування, що полягає в специфічних жестах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.