Земля Саннікова

Земля Саннікова

Земля Саннікова – це острів в Північному Льодовитому океані, якого насправді немає. Яків Санніков, полярний мандрівник, досвідчений дослідник (відкрив острова Столбовий та Фаддеєвський, НовуСибір і Землю Бунге). Побачив серед льодів, на північ від Новосибірських островів, щось схоже на острів.

Земля Саннікова, яка нагадувала обриси високих кам’яних гір, виявилася грядою крижаних громад. Однак дослідник М. Геденштром завдав невідомий берег на карту як «землю, бачену Саннікова», припустивши, що ця земля з’єднується з Америкою. Пізніше сам Санніков шукав свою землю, але не знайшов.

Sannikov land on the map

Земля Саннікова на карті

В. Обручев написав роман «Земля Саннікова». Перш письменник працював в геолого-географічної експедиції на півночі Якутії, там він і дізнався історію про загадкову Землі Санникова, нібито розташованої в Північному Льодовитому океані.

Ще в 1886 році керівник експедиції барон Е. Толль з берега острова Котельного бачив у бінокль силуети чотирьох гір. Через 16 років він намагався відшукати Землю Саннікова, але не зміг. Чи не виявили її і в 1937 році дослідники з радянського криголама «Садко», а також спеціально послані туди літаки арктичної авіації?

Через кілька десятиліть випадково було знайдено велике мілководдя – якраз на північ від Новосибірських островів. Тоді вирішили, що цей острів, можливо, існував і був знищений льодами (як і багато схожих островів), і на місці льодовика залишилася ця мілина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.